Wsparcie na Starcie

fundacja z dystansem 03Grupa docelowa projektu "Wsparcie na Starcie" to osoby niepełnosprawne z orzeczoną niepełnosprawnością umiarkowaną oraz znaczną w przedziale wiekowym od 18 do 30 roku życia. Program obejmuje pomoc w przesiedleniu się osób niepełnosprawnych z miejscowości, w których nie mają możliwości na pracę do Szczecina.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ciężko odnaleźć się na rynku pracy. Dlatego też chcemy pomóc młodym osobom znaleźć swoją życiową drogę oraz podjąć karierę zawodową. Jednakże problem ze znalezieniem pracy nie jest jedyną troską o swój byt. Bardzo ciężko znaleźć odpowiednie mieszkanie, w którym można sobie samemu w pełni radzić. Niestety, gminy często nie mają w swoich zasobach mieszkań dla osób niepełnosprawnych, a na takowe lokum zazwyczaj trzeba czekać kilka lat. Również na rynku wynajmu mieszkań nie jest łatwo znaleźć coś odpowiedniego, a często ceny wynajęcia są bardzo wysokie.

Dlatego oferujemy, że osoby, które wezmą udział w naszym projekcie zostaną odciążone ze wszystkich swoich niepewności i strachu nad tym, czy poradzą sobie sami w mieście. Zapewniamy mieszkanie treningowe, przystosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej biorącej udział w projekcie Wsparcie na Starcie. Bez żadnych opłat przez 6 miesięcy beneficjent odbywa staż zawodowy oraz w czasie wolnym uczęszcza na różnego typu kursy.

Osoby niepełnosprawne często poprzez swoje wady mają zaniżoną samoocenę oraz zaburzone poczucie własnej wartości. Dzięki programowi Wsparcie na Starcie taka osoba oprócz mieszkania i pracy uczęszczać będzie na zajęcia z automotywacji, które pozwoli jej odbudowanie swojej pozycji w społeczeństwie, spojrzenie na świat z dystansem oraz na poznaniu własnej wartości i swoich niezliczonych możliwości w różnych dziedzinach życia.

Również po zakończeniu okresu treningowego nie zostawiamy podopiecznych samych sobie. Przed upłynięciem 6 miesięcy pomagamy znaleźć odpowiednie mieszkanie oraz pracę.

Wierzymy w to, że projekt Wsparcie na Starcie przyniesie bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim ukształtujemy człowieka, który odnajdzie swoją drogę w życiu, podejmie pracę, która będzie go interesować i stanie się tak samo wartościowym pracownikiem jak pracownik pełnosprawny. Również podnosząc samoocenę oraz poczucie własnej wartości jesteśmy pewni, że po „okresie ochronnym” osoby te jak najbardziej poradzą sobie w dalszym, samodzielnym życiu realizując swoje pasje i wspinając się po szczeblach kariery.

Nasz pierwszy cel to zakupić mieszkania oraz w pełni je wyposażyć oraz przystosować dla osób niepełnosprawnych. Będą nam służyć wiele wiele lat i na pewno przyniosą mnóstwo korzyści oraz spełnią marzenia wielu osób.


Made with love by Joline. All rights Reserved.